Lihi pobjeda na Perunu

Datum objave: 31. 1. 2016.

Danas je u prekrasnom mjestu Podstrana, tik do Splita na lokalnom brdu Perun održano VI. kolo naše lige. Nositelj organizacije bio je BK Timun, a također su pripomogli TZ Podstrana, Općina Podstrana te PD Perun. Startalo je ukupno 159 biciklista iz Hrvatske i susjedne nam Bosne i Hercegovine koji su pred sobom imali 2x12km jako zahtjevnog terena.

Perun_2016_3
Za sigurnost natjecatelja brinulo se čak 32 volontera kojima se organizator od srca zahvaljuje. Već su pale pripreme i dogovori za iduću godinu sa jednakim mjestom starta ali sasvim izmijenjenom stazom koja će biti prilagođena svim uzrastima i kategorijama.

Perun_U20_2016
Stazu ukupnog uspona preko 820m prvi je svladao mladi 18-odišnji Bosanskohercegovački vozač Muhamed Liha, iz BK Bihać sa vremenom 1:13:04, ujedno slaveću u kategoriji U20. Drugi u kategoriji U20 je završio Goran Đeramović iz BK Summit, sa vremenom 1:13:52, dok je brončanu medalju osvojio Benjamin Mahić iz Trek Team Sarajevo, sa vremenom 1:25:10.

Perun_20-30_2016
U kategoriji 20-30 prvi je ciljem prošao  Aleksa Crnčević iz Bk Summit, sa vremenom 1:14:06,  drugo mjesto je zauzeo Tomislav Barešić iz BBK Orlov krug, dok je treću poziciju zauzeo Ivan Brčić iz BK Vlaji Sinj sa vremenom 1:23:58.

Perun_30-40_2016
Zlato u kategoriju 30-40,  odnio je Marko Fržop iz BK Faust Vrančić u vremenu 1:14:46, srebro je osvojio Tonko Juras iz BBK Orlov krug završivši za 1:16:44,  dok se broncom okitio njegov novi klupski kolega Marin Pejdo, svladavši stazu u vremenu 1:17:43.

Perun_40+_2016
U vremenu 1:19:55, prošao je pobjednik kategorije 40+, Joško Fržop iz BBK Orlov krug, koji od početka lige dominira ovom kategorijom, drugi je Nenad Okmažić iz BK Makarska sa vremenom 1:20:36, dok je trećeplasirani Dragan Jelinčić, BK Vlaji Sinj, koji je stazu završio u vremenu 1:23:57.

Žene_Perun_2016
U kategoriji ŽENE sa vremenom 1:33:10 slavila je poljska triatlon reprezentativka Sabina Rzepka, koja vozi BK Primošten, drugoplasirana je Maja Ena Ljuba, BK Faust Vrančić sa vremenom 1:51:47, dok je treća Tanja Barišić, BBK Orlov krug u vremenu 1:59:19.