Proglašeni pobjednici XCZLD-a 2015/16

Datum objave: 11. 4. 2016.

Što reći o sezoni XCZLD-a 2015/16 osim da je bila jako uspješna, to potvrđuje i statistika koja nam pokazuje da je prosječna posjećenost natjecatelja po utrkama preko 140! Kroz XCZLD je prošlo 547 natjecatelja iz 5 država (Hrvatska, Bosna i Hercegovina, Crna Gora, Poljska i Belgija), 62 u kategoriji ŽENE, 99 u kategoriji U20, 115 u kategoriji 20-30, 148 u kategoriji 30-40 i 123 u kategoriji 40+.

XCZLD_2015-16-pehari

Na zadnjoj utrci proglasili smo najbolje u svih pet kategorija, kojima smo uručili pehare i zaslužene novčane nagrade koje su sakupljene od kotizacija.

XCZLD_2015-16-ŽENE

Pobjednica XCZLD-a u kategoriji ŽENE je Maja Ljuba Ena (BK Faust Vrančić) iz Šibenika, vodičanka Tanja Barišić (BBK Orlov krug) je sveukupno druga, dok je mlada stankovčanka Nikolina Samirić (BK Aks) ukupno treća.

XCZLD_2015-16-U20
Vodičanin Josip Toljan (BBK Orlov krug) pobjedom u zadnjem kolu sa trona je skinuo Matu Miletića (BK Aks) koji je od početka držao prvu poziciju. Kolika borba je bila u ovoj kategoriji pokazuje nam Ivan Deronja (BK Livno) koji je sa odličnom vožnjom zadnje utrke osvojio 150 bodova i  zauzeo treće mjesto ukupnog poretka.

XCZLD_2015-16-20-30

U kategoriji 20-30 je također bilo neizvjesno, Ante Perica (BK Aks) uspio je zadržati vodeću poziciju, dok je pobjedom u zadnjem kolu vodičanin Carlo Petković (BBK Orlov krug) sa drugog mjesta skinuo sinjskoga vlaja Roka Pavlinušića (BK Vlaji Sinj), kojemu je pripalo treće mjesto.

XCZLD_2015-16-30-40

Kategorija 30-40 prošla je bez iznenađenja, gdje je Marko Fržop (BK Faust Vrančić) zauzeo prvo mjesto, drugo mjesto osvojio je Dženis Čanjevac (BBK Orlov krug), dok je treću poziciju osigurao njegov klupski kolega Marin Pejdo.

XCZLD_2015-16-40+

Ukupni pobjednik kategorije 40+, sa najviše bodova u XCZLD-u je vodičanin Joško Fržop (BBK Orlov krug), drugo mjesto je osvojio Dario Čondrić (BK Konavle) koji je dokaz da ljubavi prema biciklizmu nisu prepreka ni brojni prevaljeni kilometri koje je Dario morao prijeći kako bi sudjelovao na utrkama. Treće mjesto ukupnog poretka osvojio je Ivan Bašić (BK Vlaji Sinj).

XCZLD_2015-16-Knin-start

Osim individualne borbe natjecatelja za poredak su se bodovali i klubovi, gdje je najbolji BBK Orlov krug (Vodice), ispred BK Faust Vrančić (Šibenik), dok se je za treće mjesto vodila tijesna borba između susjedskih klubova BK Aks (Stankovci) i BBK Pakoštane, na kraju su ipak aksovci zauzeli treće mjesto.

XCZLD_2015-16-Knin

Svima onima koji su možda nesvjesno bili protiv lige, poruka da više rade, prvenstveno s ljudima na terenu, da ponekad posjete ovakve biciklističke manifestacije, a svu onu ljubomoru koju osjete u tom trenutku neka ostave za neka druga vremena.

XCZLD_2015-16-tvrdjava

Zahvaljujemo svim natjecateljima i klubovima koji su nastupali u ligi i doprinijeli popularnosti lige i biciklizma u Dalmaciji! Također zahvaljujemo našim vrijednim sutkinjama Marini Fržop i Aniti Bogdanović koje su vrijedno bilježile i obrađivale rezultate ponekad duboko u noć kako bi rezultati bili što prije objavljeni.

XCZLD_2015-16-dinara

Ne smijemo zaboraviti ni fotografe Milana Balabana, Denisa Peroša, Našimira Corneretto-a koji su ovjekovječili natjecatelje u njihovim najtežim i najsretnijim trenucima. Zimska rekreativna XC liga u Dalmaciji ponovno kreće početkom listopada s još boljom organizacijom (ako uopće može biti bolja) te ujedno i pozivamo sve one koji nisu bili sudionici ovogodišnjih natjecanja, da se spremaju za listopad i novi početak  XCZLD-a 2016-2017.